Maaküte - on aega ja raha säästev küttesüsteem.
Vaata täpsemat lisainformatsiooni siit
Pinnasesse, kaljudesse ja veekogudesse on talletunud tohutud energiakogused. Tegemist on loodusliku, päikesekiirguse toimel üha uueneva soojusallikaga, mida saab kasutada majade kütmiseks ümbrust saastamata.
Keskkonda, kust soojust ammutatakse, paigaldatakse torusüsteem. Väheldane soojuspump (see mahub ühe ruutmeetrisele pinnale) hoolitseb kõige ülejäänu eest, tõstes torus ringleva soojuskandja algtemperatuuri majapidamises vajaliku tasemeni, umbes +60 °C (kütmine, soe tarbevesi)
Maakütte süsteem koosneb umbes külmkapisuurusest vaikselt töötavast agregaadist ja külmakindla vedelikuga täidetud plasttorustikust, mis on kaevatud meetriste vahega ühe meetri sügavusele.
Kui teie eramut ümbritsev krunt ei ole piisavalt suur, et mahutada maja kütmiseks vajalikku maakollektorit, võib need paigaldada ka puurkaevu. Maaküte põhineb maapinna akumuleeritaval päikeseenergial.
Eestis on aasta ringi põhjavee keskmine temperatuur seitse kraadi, aasta keskmine maapinnatemperatuur kõigub viie ja kuue soojakraadi vahel. Maakollektoris ringlev vedelik salvestab maapinnas oleva päikeseenergia ja agregaadis kantakse see edasi keskkütte- ja tarbevee soojendamiseks.
Maaküte suudab kütteenergiat toota ka siis, kui maapinna temperatuur on alla null kraadi. Maaküte töötab külmutustehnika tööprintsiibil ja on üsna sarnane külmkapi tööga. Maaküte on tõenäoliselt kõige madalama püsikuluga kütteliik.
Maasoojuspumba hoolduskulu on viis korda madalam kui õlikatlal, maasoojuspumba kompressor on kaks korda pikema elueaga kui mistahes katla põleti. Pole kahtlust, et maaküte on üks kõige ökonoomsemaid ja mugavamaid küttesüsteeme üldse.
See ei vaja hooldust, täiendavaid küttehoidlaid ja on väga vaikne.
Võtke meiega KONTAKTI ja me teeme sulle parima MAAKÜTTE pakkumise