OÜ Alupex müüb ja paigalda Päikseküttesüsteeme.

Pakume Bosch kaubamärki kandvaid tooteid, mis on kindel kvaliteet !

Tänapäevaste energia hindade juures on paljud kliendid asunud üle vaatama oma püsikulusid ennekõike kütmisega kaasnevate kulutuste osas ja üks tõhusamaid alternatiive on soojendada kütte- ja tarbevett päiksemõjul.

Päikseküttesüsteemiga on võimalik toota edukalt soojatarbevett, katta eramute küttevajadust ja suvisel perioodil kui maja sooja ei tarbi ka basseinivett, mis tagab, et ka kõige efektiivsemal perioodil saab toodetud soojusenergia mõistliku rakenduse.
Kuna tänapäevaste edasi arenenud päikseküttesüsteemide korral on aastast ainult 2  kuni 3 kuud sellist aega, kui tõesti päikest pole, kuid vaakumtorudega paneelid suudavad soojendada ka päevavalguse toel. Loomulikult on sel perioodil kasutegur tagasihoidlikum kui selge päikse paistelise ilmaga !

Kõige otstarbekam on mitme funktsioonilistes süsteemide puhul koguda soojus akupaaki ehk salvestisse ja sealt edasi jagada vastavalt vajadusele juba tarbijatesse, nt soojavee tarbeks, basseinivee soojendamiseks või maja kütteks.

Lisaks annab päikseküte ka head tulemust maaküttesüsteemiga koos kasutades, sest suvisel soojal perioodil kui tekib soojuse ülejääk, suunatakse see maakollektorisse, mis omakorda tõhustab süsteemi kasutegurit.